ЗВІТ-ПРЕЗЕНТАЦІЯ

директора Негровецького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В.Росохи

Яреми Василя Васильовича

за 2020-2021 навчальний рік

Діяльність Негровецького ЗЗСО І-ІІІ ст..ім.В.Росохи у 2020 – 2021 навчальному році була спрямована на впровадження нового Державного стандарту початкової освіти – Нової української школи та загальної середньої освіти.

Перед колективом було поставлено такі завдання:

1. Забезпечення утвердження ролі освіти як основи інноваційного розвитку суспільства: розвитку української державності.

2. Формування ціннісних орієнтацій відносно здорового способу життя, створення оптимальних умов для збереження та зміцнення здоров’я.

3. Продовження роботи щодо забезпечення всебічного розвитку кожної дитини з урахуванням індивідуальних можливостей у відповідності з сучасними вимогами, стандартами початкової та загальної середньої освіти. Підвищення якості освіти.

4. Формування в учнів потреби у саморозвитку та самоосвіті.

5. Формування національної самосвідомості учнів, їх соціального, комунікативного потенціалу та реалізації Концепції національно-патріотичного виховання учнів.

6. Подальше впровадження моніторингу якості освіти.

На виконання Закону України «Про основні засади державної мовної політики» навчання в закладі здійснювалось виключно державною (українською) мовою.

Кадрове забезпечення

Навчально-виховний процес у 2020-2021 навчальному році забезпечувало 56 педагогічних працівників .

З них:

-вчителів – методистів - 1 (2 %)

-старших вчителів - 11 (20 %)

-вчителів вищої категорії - 26 (46 %)

-вчителів першої категорії - 8 (14 %)

-вчителів другої категорії - 10 (18%)

-спеціалістів - 4 (7 %)

- базова вища - 3(5 %)

- молодших спеціалістів - 5 (9 %)

В закладі дошкільної освіти:

- Спеціаліст другої категорії – 1

- Спеціаліст – 1

- 11 рарифний розряд - 2

Збереження контингенту

На початок навчального року мережа мала такий вигляд:

Груп ЗДО – 1

Дітей - 30

Класів – 17

Учнів – 284 у 1-4 их – 104 учнів;

у 5-9 их – 118 учнів ;

у 10-11 их – 62 учні.

Разом - 314

Аналіз причин руху учнів свідчить, що всі переведення зумовлені зміною місця проживання родин учнів і пов'язана з їх переїздами та вступом учнів до коледжів та училищ після 9 класу.

Педагогічним колективом здійснюється контроль за працевлаштуванням випускників школи (9, 11 кл.). З 29 випускників закладу ІІ ступеня (2019-2020 н.р.) в поточному навчальному році продовжили навчання всі учні в ЗЗСО.

18 учнів з 31-го випускника 11 класу вступили до вищих навчальних закладів.

У закладі протягом кількох років діє система обліку відвідування учнями занять.

З боку адміністрації ведеться контроль за відвідуванням учнями навчання. Підсумки відвідування аналізуються заступником директора з виховної роботи, класними керівниками, за необхідністю розглядаються на нарадах при директорі, педрадах, раді профілактики, вживаються необхідні заходи щодо залучення дітей до навчання. В закладі 1 раз на місяць проводяться засідання ради профілактики.

За результатами навчального року причини пропусків занять:

через хворобу – 10,4 %

За поясненням батьків – 6,3%

В 2021-2022 навчальному році мережа очікується в такому вигляді:

1-4 класи : кількість класів – 7; кількість учнів – 112.

5-9 класи : кількість класів – 7 ; кількість учнів – 122.

10 – 11 класи : кількість класів – 2; кількість учнів – 48.

Всього : 1-11 класи – 16; учнів – 282 .

ЗДО : груп – 1; дітей – 20.

Виконання програми з охоплення дітей дошкільною освітою.

Показник охоплення дошкільною освітою дітей 5-річного віку станом на червень 2021 року – 31 дітей (100%).

Кількість дітей, які підуть з 1 вересня 2021 року в перший клас – 31.

2020-2021 навчальному році в ЗДО було залучено 30 дітей в одній групі .

Навчально-матеріальна база.

З метою належної підготовки до нового 2021-2022 навчального року проводиться :

- поточний ремонт всіх класних приміщень та кабінетів (побілка стін та фарбування підлог та дверей;

- поточний ремонт коридорів всіх корпусів школи (побілка стін, фарбування підлог та панелей);

- поточний ремонт їдальні (побілка та фарбування);

- поточний ремонт вхідних сходів (викладання плитки).

- поточний ремонт кочегарки (очистка печі та побілка стін).

Навчально-матеріальна база знаходиться в задовільному стані та готова до прийому дітей у новому 2021-2022 навчальному році.

Аварійними є їдальня.

Проблемою закладу є нестача навчальних приміщень . Тому у 2020 році зроблено проектні пропозиції щодо добудови закладу. В цьому році планується виготовлення проектної документації.

В наявних навчальних приміщеннях функціонує 5 навчальних кабінетів, які відповідають положенню про навчальні кабінети, а саме кабінети фізики, хімії, біології, математики та інформатики.

Психолого-педагогічний супровід навчання дітей з особливими освітніми потребами

Не можна вимагати від дитини неможливого – до певного рівня і певного кола знань різні діти йдуть по різному.

В.Сухомлинський

В Негровецькому ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Росохи протягом 2020-2021 н. р. навчалося п’ять учнів з особливими освітніми потребами, а саме: Рошинець Василь ( ЗПР) навчався в 2-Б класі, асистент вчителя – Кінаш О. В.; Ковач Роман (ЗПР та глухота) навчався в 3-Б класі, асистент вчителя – Сідей Т. М.;Субота Василь (ЗПР) та Конар Іван (інтелектуальне порушення) навчались в 6-Б класі, асистент вчителя - Беля В.В.; Бобик Іван учень 7-Б класу(інтелектуальне порушення), асистент вчителя – Сідей М. М.. Всі учні навчалися за індивідуальною навчальною програмою згідно висновку про комплексну психолого - педагогічну оцінку розвитку дитини.

На початку навчального року на основі висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини для кожного з цих учнів було спеціально розроблено індивідуальний навчальний план та індивідуальну програму розвитку (ІПР), а також індивідуальний розклад уроків, із яким ознайомлено та узгоджено з батьками. Кожен вчитель- предметник, який працює з цими учнями, складали календарне планування згідно типових навчальних програм для учнів із ЗПР та інтелектуальним порушенням.

Аналіз спостереження за прогресом у розвиткудітей з особливими потребами, їхнім спілкуванням із здоровими дітьми, психологічних тестів свідчить, що всі діти з особливими потребами досягли у розвитку позитивних змін у різних сферах: діти стали прихильніше ставитися до оточуючих, зріс інтерес до навчальної діяльності в Конар Івана, розвинулося мовлення; в Суботи Василя зросла пізнавальна активність. Діти стали частіше спілкуватися з ровесниками та відповідати на пропозиції, набули якостей цікавих і привабливих для спілкування. У Ковач Романа добре розвивається мовлення та успішно засвоює навчальний матеріал.

Кожна дитина за період перебування в інклюзивному класі, досягла власного прогресу, залежно від особливостей її психічного розвитку. Для деяких дітей – це високі об’єктивніпоказники вмінь та навичок, для інших – менш значні досягнення, однак достатнєпросування вперед. Вчитель також відіграє велику, а інколи і вирішальну роль у розв'язанні труднощів у навчанні в школі з інклюзивним навчанням, які нерідко виникають у дітей з особливими освітніми потребами. Тому, розуміння вчителем закономірностей розвитку і особливостей поведінки в діяльності цих дітей необхідно для того, щоб розробити правильний підхід і знайти ефективні прийоми, шляхи і методи навчання та корекції їх недоліку.

Спеціаліст, який працює з дітьми з порушеннями інтелектуального розвитку насамперед повинен пам’ятати:

ü У кожній дитині закладені можливості і здібності, які необхідно розкрити, підтримувати і розвивати.

ü Кожнадитина є унікальною особистістю.

ü Порушення інтелектуального розвитку–це порушення у сфері розуміння. Несприятливе оточення перетворюєце на недолік, значить, це проблема оточення, а не хворого.

ü Дитина з порушенням інтелекту зростає і дорослішає,її життєвий цикл такий самий, як у інших людей.

ü Дитина з порушенням інтелектуального розвитку має можливість прожити хороше і різноманітне життя. Давайте надамо їй цю можливість!

Важливим є сприймання ЗЗСО учнями з особливими освітніми потребами не тільки як джерела знань, а й як місця, де їм цікаво, де вони комфортно почуваються та можуть проявити свої здібності, відчути власну успішність і отримати необхідну підтримку. Наше завдання – зробити так, щоб кожен учень щодня йшов до школи не тільки тому, що «ПОВИНЕН», а й тому, що «ХОЧЕ» і «МОЖЕ» добре вчитися.

Робота з обдарованими учнями

Важливим напрямком у діяльності закладу була робота з обдарованими дітьми. Вчителі працювали над підвищенням ролі вчителя в роботі з обдарованими дітьми. З метою створення умов для підтримки обдарованих дітей, розвитку їх інтелектуального і творчого потенціалу, здобувачі освіти залучалися до участі в олімпіадах з базових дисциплін, конкурсах.

Однією з важливих форм роботи з обдарованимидітьми є підготовка та участь у предметних олімпіадах та конкурсах.

І (шкільний) етап тривав з 12.10.2021 р. по 30.10.2021р.з а завданнями, підготовленими вчителями. У І етапі взяли участь 97 учнів, уцілому І етап пройшов організовано. Складено графік олімпіад, створено журі для перевірки олімпіадних робіт та визначення переможців і призерів І етапу. Кількість учасників шкільних олімпіад дещо збільшилася порівняно з попередніми навчальними роками. Адміністрацією закладу було узагальнено матеріали,підготовлено відповідний наказ. Разом з тим у зв’яжу з карантинними заходами районний етап олімпіад та конкурс-захист дослідницьких робіт МАН конкурс української мови імені П.Яцика було відмінено.

Учні закладу брали участь у різних творчих конкурсах :

- Грамотою відділу освіти, сім'ї, молоді, спорту та культури Колочавської сільської ради у номінації «Нетрадиційна писанка нагороджено: За використання нетрадиційних писанок Негровецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Василя Росохи.

- Учениця 6-Б класу Шевчук Тетяна стала призером (ІІ місце) міжшкільної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» за роботу «Церква».;

- Учениця 3-А класу Сідей Марія стала призером (ІІІ місце) міжшкільної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» за роботу «Будинок».;

- Учениця 7-А класу Росоха Тетяна стала призером (ІІІ місце) обласної виставки –конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» за роботу «Будинок»

- Учениця 2-А класу Стець Аліна стала призером (ІІІ місце) обласної виставки – конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» за роботу «Сова»

- Учениця 9 класу Стець Тетяна стала призером( ІІІ місце ) другого етапу конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами» за твір «Лист у вічність»

Учні закладу брали участь у різноманітних спортивних конкурсах.Зважаючи на те що ряд спортивних заходів було відмінено у зв’язку з карантином в даній сфері досягнуті наступні результати:

- Рій «Патріот» Негровецького ЗЗСО І-ІІІ ст..ім.В.Росохи здобув друге загальнокомандне місцеу першому етапі військово-патріотичної г ри «Сокіл»(«Джура») ,рій «Буревій»- ІІІ місце

- Рій «Патріот» та рій «Буревій» Негровецького ЗЗСО І-ІІІ ст..ім.В.Росохи здобули друге загальнокомандне місце у Всеукраїнському онлайн - конкурсі таборів військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»)

- В обласній спартакіаді «Повір у себе» учениця 7 - Б класу Ворон Інна здобула І місце,учень 6-Б класу Конар Іван – ІІ місце.

- У Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» Ворон Інна виборола ІІІ місце.

Отже, можна зробити висновок, що підготовка учнів до олімпіад та творчих конкурсів залишається на середньому рівні.

РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

У 2020 – 2021 навчальному році освітній процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти в нестандартних ситуаціях.

Систематично здійснювався моніторинг навчальних досягнень учнів школи з метою моніторингу якості підготовки до ЗНО. У листоді-грудні та травні 2020 - 2021 навчального року було проведено моніторинг навчльних досягнень учнів 9,11 класів з української мови,історії України , математики ,біології, географії зарубіжної літератури.

Підсумки моніторингу учнів 4-х класів

Навчальний предмет Загаль-на кількість учнів 4-х класів Кількість учнів, які складали ДПА Рівень навчальних досягнень учнів
Початко-вий % Середній % Достатній % Високий %
1 Матемаика 23 21 о 0 9 42.9 8 38.1 4 19.04
3 Українська мова 23 23 0 0 12 57.1 6 28.6 5 21.7

Результати моніторингу 9 клас

Навчальний предмет Загальна кількість учнів 9-х класів Кількість учнів, які складали ДПА Рівень навчальних досягнень учнів (кількісні показники)
Початко-вий Середній % Достатній % Високий %
1 Українська мова (диктант) 19 18 8 44.4 5 27.8 3 16.6 2 11.1
2 Математика 19 17 3 17.6 13 76.5 1 5.9 0 0
3 Зарубіжна література 19 18 0 0 9 50 7 38.9 2 11.1

Результати моніторингу 11-х класів

Навчальний предмет Загальна кількість учнів 9-х класів Кількість учнів, які складали ДПА Рівень навчальних досягнень учнів (кількісні показники)
Початко-вий % Середній % Достатній % Високий %
1 Українська мова 33 30 14 46.7 8 26.7 6 20 2 6.6
2 Математика 33 25 16 64 8 32 1 4 0 0
3 Історія України 33 29 1 3.4 18 62.1 7 24.1 3 10.3
4 Географія 33 27 1 3.7 11 40,7 12 44.4 3 11.1
5 Біологія 33 26 0 0 11 44.3 15 57.7 0 0

За підсумками 2020 – 2021 навчального року 284 учні 4 -11 класів закладу оцінені таким чином:

- 284 учнів 1 -11 класів атестовані;

- 232 учнів переведені до наступних класів;

- 19 учні випущено з 9-го класу;

- 33 учні випущено з 11-го класу;

- 25 учнів нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;

За підсумками навчального року з 284 учні 1 – 11 класів закладу закінчили навчальний рік з такими результатами:

• На високому рівні вчиться - 25 учнів, що складає 12.3 % від загальної кількості;

• На достатньому рівні - 58 учнів, що складає 28.6 % від загальної кількості.

• На середньому рівні - 120 учнів, що складає 59.1 % від загальної кількості.

• На початковому рівні - 0 учнів, що складає 0 % від загальної кількості.

• 81 учня 1-3 класів оцінено вербально;

• якість знань становить 40.9 %;

Всі учні 1 – 8, 10 класів переведені до наступного класу.

Впровадження ІКТ у освітньому процесі

Впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій визначено Національною доктриною розвитку освіти, пріоритетним напрямком якої є інформатизація системи управління. У 2020-2021 навчальному році в закладі використовується 21 сучасних комп’ютерів.

Із них використовується:

- 5 – вчителями перших класів (НУШ)

- 1 - директором закладу для управлінської діяльності;

- 11 - у кабінеті інформатики

- 4 у навчальних кабінетах

Інформаційно – комунікаційні технології використовуються як в освітній діяльності педагогів, так і в управлінській, методичній роботі, роботі психолога, завгоспа, медичної сестри.

Використання ІКТ в управлінській діяльності

1. Робота в освітній мережі ;

2. Розрахунок стажу роботи працівників;

4. Створення бази даних працівників ЗДО, дітей та батьків;

5. Робота з документацією (звіти, інформація в різні органи,накази, довідки тощо)

6. Участь у форумах, чатах, конференціях;

7. Опрацювання нормативно-правової документації шляхом використання Інтернет;

8. Створення портфоліо педагогічних працівників;

9. Оформлення внутрішнього контролю за службами в електронному вигляді.

Використання ІКТ у методичній роботі

1. Оформлення ділової документації;

2.Проведення контрольно — аналітичної діяльності(підготовка схем аналізу, обробка даних, результативність у вигляді графіків, діаграм (атестація педагогів, рівень знань дітей з різних розділів програми тощо);

2. Робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу.

3.Оформлення атестаційних матеріалів;

4. Розробка презентацій до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів;

5. Використання мультимедійного супроводу в роботі з дітьми на заняттях, під час проведення свят та розваг, режимних моментів; у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, тощо);

6. Оформлення картотеки періодичних видань, облік методичної та художньої літератури;

7. Оформлення стендів, інформаційних куточків;

8. Оформлення буклетів, ППД роботи кращих вихователів,матеріалів для участі в різноманітних конкурсах.

9. Обмін досвідом роботи з іншими педагогічними колективами.

Використання ІКТ у психологічній роботі

1. Оформлення ділової документації;

2. Оформлення інформаційного куточка для педагогів та батьків;

3. Діагностування педагогів з використанням комп’ютерних діагностичних методик .

4. Діагностування дітей за допомогою комп’ютерних методик;

5. Обробка даних результатів проведених досліджень у вигляді схем, діаграм;

6. Корекційно-розвивальна робота з дітьми за допомогою розвивальних програм;

7.Робота на дистанційній платформі Classroom.

8. Розробка презентацій для виступу на семінарах,конференціях, батьківських зборах;

9. Використання мультимедійного супроводу при проведенні тренінгів, психологічних ігор тощо.

10.Підвищення кваліфікації шляхом перегляду вебінарів на освітніх порталах.

11.Участь у нарадах в онлайн-режимі на платформі ZOOM.

Сучасні інформаційні комп’ютерні технології дедалі більше впроваджують у різні сфери життя,стають невід’ємною частиною сучасної культури, у тому числі і у сфері освіти. Використання ІКТ органічно доповнює традиційні форми роботи психолога закладу освіти,розширюючи можливості взаємодії психолога з іншими учасниками навчально - виховного процесу.

Використання ІКТ у роботі вчителів

Більшість вчителів закладу мають вдома комп’ютери, які використовують для підготовки до занять

Всі вчителі закладу володіють навичками роботи з комп’ютером. При проведенні уроків педагоги використовують ППЗ (педагогічні програмні засоби) та мультимедійні презентації , готові тестові програми, у тому числі й з тести ДПА,ЗНО які є в електронних виданнях, а також тести, знайдені в Інтернеті.Важливе місце у роботі вчителів посідає використання й інші комп’ютерних програм: навчально-інформуючих (енциклопедії, електронні підручники, кінофільми); контролюючо-тестові програми, зокрема «MyTest»; графічний редактор Paint, програма презентацій PowerPoint,Exel.Вчителі НВК використовували ІКТ під час проведення відкритих уроків, виховних годин, семінарів.

З метою підвищення комп’ютерної грамотності використовуються різні форми роботи з педагогами. Із цією метою на навчальний рік було заплановано роботу кабінету інформатики з урахуванням часу для індивідуальних занять учителів.

Проводилися методичні тижні,тижні педагогічної майстерності, у межах яких педагоги проводять відкриті покази, на яких представляють успішний досвід упровадження інформаційних технологій в освітній процес;майстер – класи, на яких вчителі вчилися методам і прийомам роботи з дітьми з використанням інформаційних технологій;педагогічні майстерні та наставництво, робота в парах, де педагоги спілкувалися та переймають досвід тих вчителів, які можуть посприяти в освоєнні та застосуванні нових технологій;навчальні та тематичні семінари, які проводив вчитель інформатики з метою удосконалення вмінь та навичок педагогів «Як створити мультимедійну презентацію», «Підготовка наочних та дидактичних матеріалів засобами Інтернет» тощо.

2. Нова українська школа: мережа 1-4 класів на 2021-2022 н.р. та кількість учнів у них (відповідно до наказу про зарахування учнів до 1 класу Негровецького ЗЗСО І-ІІІ ст.ім.В.Росохи):

№ з/п Назва закладу освіти Кількість 1 класів( розрізі класів А,Б,В) Кількість діте ( у розрізі класів) П І Б вчителя
1 30 Ворон С.І.
2 21 Конар О.М.
12 Стець Г.В.
3 Б 14 Кінаш К.В.
4-А 16 Вовканець Л.Ф.
4-Б 15 Рущак Н.М

Методична робота

З метою подальшого вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів НВК, їх готовності до інноваційної діяльності, створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних, загальних та надпредметних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів, керуючись основними документами про організацію та проведення методичної роботи з педкадрами: Законом України про загальну середню освіту, рекомендаціями щодо організації методичної роботи з педагогічними працівниками в дошкільних, загальноосвітніх середніх та позашкільних закладах освіти, Положенням про методичний кабінет середнього закладу освіти, Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН № 930 від 06.10.2010 “Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників” та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550, наказом по НВК “Про організацію методичної роботи у 2020 – 2021 н.р.” № 57 від 28.08.2020 , річним планом роботи школи методична робота була сконцентрована на виконання таких завдань :

1.Утвердження в педагогічному колективі духу новаторства, пошуку ефективних шляхів навчання та виховання учнівської молоді.

2.Проведення роз’яснювальної роботи серед учнів, батьківської громадськості щодо проведення ДПА та ЗНО.

3.Вивчення нових освітніх стандартів освіти.

4.Посилення контролю за об’єктивністю оцінювання навчальних досягнень учнів.

5. Забезпечення охоплення учнів 10- 11- их класів профільним навчанням.

6. Стимулювати діяльність педагогічних працівників шляхом атестації

7. Посилення роботи з обдарованими учнями.

8. Робота в умовах НУШ.

9. Зміцнення матеріальної бази кабінетів

10. Впровадження в освітній процес сучасних технологій навчання та виховання.

11.Поліпшення виховної роботи, удосконалення системи учнівського самоврядування.

12. Посилення роботи з молодими вчителями.

13. Використання різних форм дистанційного навчання.

14. Підвищення інформаційної грамотності.

У 2020 – 2021 навчального року педагогічний колектив ЗЗСО продовжив роботу над науково – методичною проблемою “Формування творчої особистості учня шляхом використання засобів креативної освіти та інформаційно-комунікативних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності школи ”

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2020 - 2021 навчальний рік. Пріоритетними напрямками в роботі методичної ради було визначено:

1. Теоретична підготовка вчителів, вивчення рекомендованої літератури.

2. Розробка діагностичних анкет та показників, що характеризують творчий потенціал особистості вчителя.

3. Впровадження моніторингу якості творчих компетентностей педагогів.

4. Використання технологій особистісно-зорієнтованого навчання

Для реалізації даних напрямків протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

- підсумки роботи методичної ради, МО, за 2019-2020 навчальний рік;

- обговорення і затвердження плану роботи методичної ради на 2020-2021 навчальний рік;

- затвердження плану роботи щодо підготовки учнів до проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін (шкільних і районних);

- обговорення і затвердження планів роботи шкільних МО на 2020-2021 навчальний рік;

- затвердження плану проведення предметних тижнів в 2020-2021 навчальному році;

- обговорення нових навчальних програм з базових дисциплін, підручників, рекомендацій Міністерства освіти й науки України щодо викладання предметів;

- аналіз результатів ЗНО;

- нормативні документи з питань організації навчально-виховного процесу;

- робота з обдарованими дітьми;

- обговорення і затвердження списків учнів для участі у районних олімпіадах з базових дисциплін;

- про хід атестації педагогічних працівників закладу;

- курсова перепідготовка вчителів закладу;

- володіння вчителями закладу ІКТ;

- аналіз участі учнів у І етапі олімпіад з базових дисциплін, конкурсах,

- ознайомлення з новинками методичної літератури;

- підготовка до проведення методичних тижнів

Протягом року було організовано роботу шкільних методичних об’єднань вчителів-предметників та класних керівників, затверджено плани їхньої роботи, методичні проблеми, над якими працювали МО, визначено керівників з числа досвідчених педагогів. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність шкільних методичних об’єднань було сплановано на основі Річного плану роботи . Кожне з МО провело по 5 засідань, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання ( рекомендації МОН щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2020 – 2021 н. р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів,проведення ДПА), так і науково-методичні питання. Виявляючи творчі нахили школярів, створюючи умови для їх самореалізації, залучаючи учнів до позакласної роботи, були проведені предметні тижні (математики, географії і краєзнавства , правознавства, образотворчого мистецтва , фізичної культури, фізики, української мови)

Протягом семестру проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо. З метою загальної теоретичної підготовки педагогічного колективу до впровадження в практику методичної теми впродовж року були проведені круглі столи з питань обґрунтування вибору проблеми, визначення її місця у системі важливих ідей і закономірностей методики викладання предметів. З педагогами закладу проведені інструктивно-методичні наради: «Методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у 2020-2021 н.р.», «Про організацію роботи з обдарованими учнями», «Урок – основна форма реалізації інноваційних технологій», «Мета і цілі оцінювання у сучасній школі», «Цифрові освітні ресурси на допомогу вчителю», «Дистанційне навчання», «Робота на платформі Clas Rum».

Кожен керівник методичного підрозділу, ретельно проаналізувавши діяльність кафедри, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема посилена увага роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації матеріалів на сайті школи. В організації своєї роботи голови методичних об’єднань широко використовують різні форми організації методичної роботи:

- панорами методичних новинок;

- ярмарки педагогічної творчості;

- семінари-практикуми;

- науково-практичні конференції;

- консиліуми.

Протягом 2020– 2021 н. р. в рамках засідань шкільних методоб’єднань було проведено відкриті уроки та позакласні заходи. Слід відмітити відкриті уроки: з математики у 5-А класі (вч.Клевець Г.В.) української мови мови у 7-А класі (вч.Бумбар М.І.), фізичної культури у 7-Б класі (вчитель Гавриль І.Ю.), музичного мистецтва у 7-Б класі (вч.Нірода О.М.),хімії у 7-А класі (вчитель Беля Т.Ф.),географії у 6-А класі(вч.Буркало Т.Д.),зарубіжної літератури у 7-А (вч.Лебедєва О.Ю.),зарубіжної літератури у 5 класі(вч.Росоха В.Ю,),відкритий позакласний захід до 200 річниці з Дня народження Л.Українки (вч.Росоха М.Ю.) ,виховні заняття у ЗДО(вихователі Росоха Т.Ю.,Самборин М.Ю.)

В цілому роботу МО у першому семестрі 2020– 2021 н.р. можна оцінити задовільно. Особливо слід відмітити організовану роботу методичного об’єднання вчителів естетично-оздоровчого циклу (Гавриль І.Ю.),вчителів суспільно-гуманітарного циклу (Беля С.М.),природничо-математичного циклу(Беля Т.Ф.).

Важлива роль в організації методичної роботи належить шкільному методичному кабінету. В кабінеті зібрані матеріали творчих знахідокМО, атестаційні матеріали, зразки уроків, позакласних заходів, науково-практичних конференцій, матеріали для роботи над проблемою школи, тощо.

Роботу шкільного методичного кабінету було організовано за кількома напрямками

- забезпечення вчителів необхідною сучасною інформацією про надбання педагогічної науки та практики ( з цією метою забезпечено доступ до світової мережі Інтернет, банк даних про вітчизняні та зарубіжні особистісно орієнтовані педагогічні технології );

- стимулювання вчителів до впровадження елементів інноваційних технологій у практичну діяльність;

- накопичення та зберігання власних наробок вчителів школи, забезпечення умов для ознайомлення з ними всього педагогічного колективу;

- створення сприятливих побутових умов для самоосвіти вчителів у межах школи, створення умов для якісного проведення засідань ШМК та методичної ради школи;

- забезпечення вчителів навчальними програмами, програмами спецкурсів, факультативів,інструкціями, рекомендаціями тощо.

Триває поповнення методичного кабінету сучасною педагогічною літературою та методичними матеріалами про роботу вчителів школи.

Особлива увага приділялась самоосвіті педагогів.

Одним із напрямків методичної роботи школи була організація роботи з молодими спеціалістами, завдання якої – надання необхідної допомоги молодим спеціалістам в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток вмінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів. З цією метою проведено спілкування на тему «Педагогічна творчість як основа формування педагогічної майстерності», практикум «Моделювання сучасного уроку. Технологічні підходи до уроку. Проектування уроку», консультацію «Психологічна атмосфера»,»Веденя шкільної документації», «Дотриманя норм єдиного орфографічного режиму», «Інклюзивна освіта».

Адміністрація школи , надавала методичну допомогу у підготовці вчителя до занять. Вивчено стан викладання окремих предметів здійснювалося згідно з перспективним планом. У І семестрі 2020 – 2021 н. р. було вивчено стан викладання німецької мови у 1-4 класах та зарубіжної літератури у 5-11-х класах.,історії у 5-11 класах. Здійснено оглядовий контроль дотримання єдиного орфографічного режиму при веденні робочих зошитів та зошитів для контрольних і творчих робіт, якість проведення лабораторних і практичних робіт . За підсумками перевірок підготовлено довідки, накази, які заслухано на засіданнях педагогічної ради, засіданнях методичного об`єднання вчителів – предметників , нарадах при директорові.

Перевірки свідчать про те, що особливу увагу педагогічний колектив школи приділяє підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, системності знань учнів, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів.

З метою з’ясування рівня виконання завдань Державного стандарту було проведено тематичні перевірки щодо дотримання принципу наступності при переході учнів з початкової в основну школу, щодо створення комфортних умов для навчання в школі першокласникам. Результати розглядалися на педагогічній раді, на нарадах при директорові.

У школі активно запроваджуються інноваційні технології у навчально-виховний процес та управлінську діяльність. Велика увага приділяється використанню ІКТ.

Діяльність педагогічного колективу школи спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей.

З метою якісної підготовки до ЗНО та ДПА було проведено моніторингові контрольні роботи у 4,9,11-х класах.

Особлива увага приділялася удосконаленню професійної підготовки педагогічних працівників. Одним із провідних аспектів у роботі із забезпечення високого методичного й професійного рівня діяльності педагогічного колективу єпідвищення кваліфікації педагогічних працівників. Реалізація цієї мети відбувається шляхом курсової підготовки на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, стажування та самоосвітня робота педагогів. З метою професійного самовдосконалення педагогічних кадрів та згідно перспективного плану 29 педагогічних працівників пройшли курси підвищення кваліфікації.

Для стимулювання творчого професійного росту вчителів широко використовується можливість атестації педагогічних кадрів. У 2020 – 2021 н.р. атестувалося 9 педагогів закладу . Був затверджений графік проведення атестації педагогічних працівників закладу та графік відкритих уроків. Протягом року вчителі, які атестувались у 2021 р. , провели відкриті уроки, підготували матеріали з досвіду роботи, виступили з доповідями на засіданнях МО та педагогічній раді.

Члени атестаційної комісії зробили узагальнений висновок про педагогічну та методичну діяльність кожного вчителя, що пройшов атестацію, склали протоколи оцінювання системи і досвіду роботи. На основі проведеної роботи було вирішено –Ярема І.І., Клевець Г.В.,Клим Т.В., Рососа В.Ю. Стець Г.В.,Сятиня Х.М. відповідають присвоєній раніше кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії», Яремі І.І., присвоїти педагогічне звання «старший вчитель», Клим Т,, Клевець Г.В., відповідають раніше присвоєному педагогічному званню «старший вчитель»,Кінаш О.М.,Сідей М.М.. присвоїти педагогічну категорію «спеціаліст другої категорії», ”, Красій Р.М.відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії».

План заходів щодо організації методичної роботи в школі протягом 2020 – 2021 навчального року був частково виконаний. Частина заходів не була проведена через запровадження карантину. Але разом з цим було здійснено перехід на дистанційне навчання та дистанційні форми методичної роботи. Зокрема вчителі брали активну учась у вебінарах та успішно проходили курсову перепідготовку (дистанційно) при ЗІППО. Значна увага акцентувалася на покращенні умов для вдосконалення професійної компетентності педагогів з методики організації дистанційної роботи із здобувачами освітив період карантину.

Адміністрація та вчителі обрали платформи, з якими зручно і якісно проводити дистанційне навчання:

– спілкування в групах у Viber для учнів 1-11 класів;

– робота безкоштовного веб-сервісуGoogle Classroomдля учнів 1-11 класів;

– проведення педрад за допомогою сервісу ZOOM.

Зв'язок з учнями та їх батьками забезпечено на 100%.

Дистанційна робота закладу організована в основному здійснювалася за допомогою безкоштовного веб-сервісуGoogle Classroom,який створений Google для закладів освіти з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом.

Адміністрація постійно контролює роботу всіх учасників освітнього процесу у веб-сервісіGoogleClassroom.Періодичність розміщення навчальних матеріалів, обсяг та зміст завдань, їх якість та об’єктивність оцінювання.

Отже, слід зазначити, що методична роботапротягом 2020/2021 проводилася на достатньому рівні.

Організація виховної роботи в закладі.

Організація виховної роботи у 2020-2021н.р здійснювалася відповідно до вимог законів України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про позашкільну освіту», наказу міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 року №1243 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Листа МОН молоді і спорту 1/9-595від 23.08.2012 року «Про деякі питання організації виховної роботи», Концепції національно- патріотичного виховання. Був розроблений план виховних заходів з учнями 1-11 класів на основі річного плану закладу.

Виховна діяльність в закладі, як цілісна система складається із діяльності дорослих (адміністративно-педагогічна функція, рада школи, батьківський комітет, МО класних керівників) та із діяльності учнів .

Класними керівниками були складені виховні плани роботи, які відповідають виховній темі закладу – формування та розвиток соціальної-зрілої,творчої особистості – громадянина України, патріота своєї Батьківщини.

Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалася за основними орієнтирами.

В основну діяльність закладу покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання науковості, диференціації, індивідуалізації, змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.

Виховна робота закладу була спрямована на вирішення таких завдань:

- створення умов для розвитку і самореалізації інноваційної особистості;

- виявлення та подальша робота з творчо обдарованими учнями школи;

- виконання довгострокових комплексних програм позашкільної освіти;

- профілактика та попередження суїцидальної поведінки, злочинності та правопорушень серед неповнолітніх;

- втілення концепції естетичного, громадянського та військово-патріотичного виховання підростаючого покоління;

- формування в учнів поняття і компетенції здорового способу життя.

Напрями роботи з патріотичного виховання учнів:

· формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;

· виховання розуміння високої цінності українського громадянства;

· формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба, Прапора, Гімну України.

· збереження і продовження українських культурно-історичних традицій;

· формування національної свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу;

· формування соціальної активності.

· 4.Позакласна освіта

· У 2020-2021 н.р. в закладі працювали такі гуртки :

· 1. «Жива палітра» (Савка О.Ю.)

· 2 Світ паперових фантазій (Савка О.Ю.)

· 3. «Джура» (1 група) – Гавріль І.Ю.

· 4. «Джура» (2 група) – Гавріль І.Ю.

· 5. «Джура» (3 група) – Гавріль І.Ю.

· 6. «Бокс » (Барановський В.В.)

· 7. Стрілковий (Рущак І.М.)

· 8.Цікава граматика (Вовканець Л.Ф.)

· 9.Патріотичний ( Лугош В.В.)

· 10. «Фолькльорно – етнографічне краєзнавство» (Попович Н.І.)

· 11. «Настільний теніс» (Барановський В.В.)

· У роботі гуртків було задіяно 163 учнів закладу, що становить 56 відсотка від їх загальної кількості. Це на 6 відсотки більше ніж у 2020-2021 н.р.

· Аналізуючи роботу гуртків слід відмітити, що заняття гуртків проводилися творчо, гуртківці активно приймали участь у проведенні всіх загальношкільних свят та позакласних заходів.

· Проводилися різні цікаві виховні заходи: шаховий турнір, свято гумору , Новорічний бал, конкурс «Дари осені», «Зимовий букет», конкурс малюнка «Податки очима дітей», конкурс малюнка «Ми за здоровий спосіб життя», «Мій рідний край», «Літопис – знайомтесь наш клас», «Великодна писанка», свято Матері , свято 8 Березня, Декоративно-ужиткове мистецтво, конкурс стінгазет «Я Україна», проводились інформаційно-тематичні виставки приурочені різним знаменним датам.

· Метою цих заходів є виховання учнів, розвитку в них художніх, науково-технічних, організаторських здібностей, умінь і навичок.

· Учні закладу приймають активну участь у волонтерському русі – збирають та передають в зону ООС допомогу та вітають вчителів-пенсіонерів, одиноких . Шкільна організація «Патріот» зробили допомогу до Дня Святого Миколая дітям сиротам у дитячому будинку с. Вільшани Хустського району. Приймали учать в благодійній акції «Від серця – до серця», «Назустріч мрії».

· Проведено:

· - конкурс малюнків «Моє здоров’я»;

· - дари осені;

· - зимовий букет;

· - фотоконкурси «Літо 2020»,

· - Літопис «Знайомтеся наш клас»

· - конкурс творів «Історія мого роду»;

· До тижня Соборності України проведено:

·  єдиний урок «Соборна мати Україна одна на всіх як оберіг»

·  Години спілкування «22 січня – День Соборності та Свободи України».

·  Виставка в бібліотеці експозиції «Шлях до свободи і єдності».

·  Конкурс української народної пісні (5-11 кл.)

·  Вікторина знавців української державності.

·  День пам’яті Героїв Крут «На аскольдовій могилі я стою»

·  Лінійка приурочена загиблим воїнам АТО, та Небесної Сотні.

· Проведені заходи з вшануваня пам'яті жертв голодоморів

· - Тематична лінійка до Дня пам'яті жертв голодомору «Збудуймо пам'яті

· негаснучий собор»

· - Виставка літератури в бібліотеці «Чорні сторінки історії»

· - Виховні години по класах «Скорботний 33 рік…

· - Акція «Запали свічку»

· До Всесвітнього Дня інвалідів була випущена стіннівка, організована бібліотечна виставка.

· У листопаді 2020 року проведено єдиний урок патріотизму «Ціною життя». присвячений пам'яті ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, Урок мужності , тематична лінійка, інформаційно-просвітницька виставка.

· Тиждень сімейного виховання «Рід, родина, людина»

·  Виготовлення вітальних листівок до 9 Травня ,

·  Уроки мужності «Вічна слава героям»,

·  Участь у волонтерських акціях.

· Проведення загальношкільних акцій

· Акція «Пам’ятник» Упорядкування меморіалу, покладання квітів до пам’ятних місць.

· Акція «Серце від серця».

· Акція «Святий Миколай».

· Акція «Запали свічку» в рамках тижня- пам'яті жертв голодомору .

· Участь у акції “Збережемо пам’ять про подвиг”. Протягом травня.

· Проведення свят.

· Свято до Дня працівників освіти «Йде по сонячних світах через країну знань мій вчитель» .

· Свято осені «Осінь, осінь! У гості тебе просим».

· Свято «Святий Миколай поспішає в гості» .

· Новорічні свята.

· Організація та проведення тижня «Любов врятує світ» 11.02.- 15.02.

· Святковий концерт-привітання зі святом 8 Березня .

· Свято «Поділися усмішкою своєю…» .

· Підготовка і проведення свята останнього дзвоника .

· Підготовка і проведення випускного вечора в 11 класі.

· Проведення конкурсів та виставок.

· Проведення конкурсу літопис «Наш клас – це просто клас!»,

· Виставки: «Свято осені»,«Зимовий букет», «Великодна писанка».

· Другий тиждень грудня

· Визначення переможців у змаганні «Літопис класу»

· Підготовка і проведення гри- квест «Вивчаємо правила дорожнього руху» - третій тиждень вересня

· Конкурс-огляд на кращу класну кімнату- другий тиждень грудня

· Проведення квест-гри «Сучасні козацькі розваги (до Дня Збройних сил України) уч. 5-11 кл.

· Виставки творчих робіт учнів «8 Березня свято весни, краси, ніжності, жіночності».

· Весняна спартакіада, присвячена Всесвітньому дню здоров’я . - «Спортивний калейдоскоп» .

Проблемні питання, над якими буде працювати навчальний

заклад у наступному навчальному році.

1. Формування творчої особистості учня шляхом використання засобів креативної освіти та інформаційно-комунікативних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності школи.

2. Формування морально - правових переконань учнів.

3. Націонольно-патріотичне виховання особистості школярів.

Кiлькiсть переглядiв: 853

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.